Class 6A
1. Hoover (31) (3-0) 390
2. Clay-Chalkville (2) (3-0) 301
3. McGill-Toolen (3-0) 255
4. Opelika (3-0) 216
5. Tuscaloosa County (3-0) 191
6. Carver-Montgomery (3-0) 150
7. Vestavia Hills (3-0) 133
8. Bob Jones (3-0) 77
9. Auburn (2-1) 57
10. Smiths Station (3-0) 29
Others receiving votes: Shades Valley (3-0) 26, Florence (2-1) 18, Murphy (3-0) 11, Fairhope (3-0) 7, Hillcrest-Tuscaloosa (1-2) 7, Spain Park (3-0) 7, Blount (3-0) 3, Gardendale (3-0) 1, Oxford (1-2) 1, Pell City (3-0) 1.

Class 5A
1. McAdory (17) (3-0) 343
2. Spanish Fort (15) (3-0) 340
3. Jackson (3-0) 255
4. Muscle Shoals (1) (3-0) 222
5. Hartselle (3-0) 184
6. Homewood (2-1) 151
7. Vigor (3-0) 118
8. Benjamin Russell (2-1) 117
9. St.Paul’s (2-1) 58
10. Saraland (3-0) 30
Others receiving votes: Eufaula (3-0) 18, Cullman (3-0) 13, Demopolis (2-1) 12, Pleasant Grove (3-0) 8, Center Point (3-0) 6, Etowah (3-0) 3, Athens (2-1) 1, Southside-Gadsden (3-0) 1, Sylacauga (2-1) 1.

Class 4A
1. Calera (23) (3-0) 362
2. UMS-Wright (7) (2-1) 296
3. Charles Henderson (1) (3-0) 270
4. Central-Clay Co. (2) (3-0) 238
5. Dadeville (3-0) 175
6. Oneonta (2-1) 166
7. Madison Co. (3-0) 138
8. Beauregard (2-1) 60
9. Munford (3-0) 49
10. Thomasville (2-1) 39
Others receiving votes: Andalusia (3-0) 25, Brooks (3-0) 14, Cleburne Co. (2-1) 13, Central-Florence (3-0) 8, Dora (2-1) 7, Bibb Co. (3-0) 5, Sardis (3-0) 5, Tallassee (2-1) 5, Ardmore (3-0) 2, Jacksonville (3-0) 2, Childersburg (3-0) 1, Haleyville (3-0) 1.

Class 3A
1. Madison Acad. (33) (3-0) 396
2. Piedmont (3-0) 295
3. T.R. Miller (3-0) 264
4. Geraldine (3-0) 206
5. Leeds (2-1) 174
6. Fayette Co. (2-1) 130
7. Straughn (2-1) 108
8. Trinity (2-1) 102
9. Saks (3-0) 55
10. Deshler (2-1) 43
Others receiving votes: Lauderdale Co. (2-1) 31, Daleville (2-1) 23, Colbert Co. (3-0) 19, Dale Co. (3-0) 11, Good Hope (3-0) 6, Vinemont (3-0) 6, Hamilton (2-1) 4, Barbour Co. (3-0) 3, Cleveland (3-0) 2, Hanceville (2-1) 2, Midfield (2-1) 1.

Class 2A
1. Washington Co. (30)(3-0) 385
2. Mobile Chr. (3-0) 275
3. Tanner (2) (2-1) 269
4. Lanett (3-0) 221
5. Lamar Co. (3-0) 183
6. Fyffe (2-1) 152
7. Oakman (2-1) 89
8. Walter Wellborn (2-1) 84
9. Houston Acad. (3-0) 43
10. G.W. Long (2-1) 42
Others receiving votes: Luverne (1) (3-0) 37, Fultondale (3-0) 32, Sweet Water (2-1) 22, Reeltown (1-2) 21, Cottonwood (3-0) 17, Ranburne (3-0) 4, Isabella (3-0) 2, Lexington (3-0) 2, Montgomery Acad. (3-0) 1.

Class 1A
1. Pickens Co. (28) (3-0) 381
2. Maplesville (5) (3-0) 308
3. Brantley (2-1) 256
4. Addison (3-0) 225
5. Geneva Co. (3-0) 184
6. Marion Co. (2-1) 148
7. Linden (2-1) 113
8. Loachapoka (3-0) 88
9. Berry (2-1) 56
10. Hubbertville (3-0) 52
Others receiving votes: Falkville (3-0) 26, R.A. Hubbard (2-1) 26, Valley Head (3-0) 8, Collinsville (3-0) 3, Hackleburg (2-1) 3, St. Luke’s (1-2) 2, Fayetteville (3-0) 1, McKenzie (3-0) 1,

CLICK HERE for this week's schedule.

CLICK HERE for this week's standings.

CLICK HERE for score in the Tennessee Valley.

CLICK HERE the statewide scores.

Below...Austin coach Jeremy Perkins recap the Black Bears come from behind and last second win over Sparkman: