North Alabama HS Scoreboard | Round 1 Playoffs

November 9th kicks off the first round of the playoffs. Below are the match ups for teams all across the Tennessee Valley. Teams are listed in order of seeding. Listen Friday night to 102.1 WDRM for the High School scoreboard show 7pm to Midnight on 102.1, wdrm.com, or on our free iHeartRadio app.

7A 

(Region 4)

  • #1 James Clemens     41      vs. #4 Hewitt-Trussville     43       FINAL       
  • #2 Austin    0        vs. #3 Mountain Brook     31       FINAL    
  • #3 Florence    14        at #2 Thompson     45       FINAL       
  • #4 Bob Jones     18        at #1 Hoover     26       FINAL      

6A

(Region 7)

  • #1 Hartselle   35          vs. #4 Pelham     7       FINAL       
  • #2 Muscle Shoals    10         vs. #3 Minor    7       FINAL       
  • #3 Athens   14          at #2 Homewood    24       FINAL       
  • #4 Decatur   28          at #1 Jackson Olin    12       FINAL        

(Region 8)

  • #1 Fort Payne    14         vs. #4 Gardendale     21       FINAL       
  • #2 Hazel Green   14          vs. #3 Oxford   42      FINAL
  • #3 Mae Jemison     6        at #2 Clay-Chalville     45       FINAL        
  • #4 Albertville     0        at #1 Pinson Valley     47       FINAL       

5A

(Region 6)

  • #1 Etowah     33        vs. #4 Guntersville   0       FINAL         
  • #2 Southside Gadsden      15       vs. Brewer      9       FINAL      
  • #3 Boaz   33          at #2 East Limestone   53      FINAL         
  • #4 Alexandria    15         at #1 Madison Academy   18       FINAL         

(Region 7)

  • #1 Jasper      34       vs. #4 Sylacauga      20       FINAL      
  • #2 Russellville    8         vs. #3 Center Point    22      FINAL        

(Region 8)

  • #1 Madison Academy    18         vs. #4 Alexandria     15        FINAL      
  • #2 East Limestone    53         vs. #3 Boaz     33      FINAL       
  • #3 Brewer  9           at #2 Southside Gadsden     15      FINAL       
  • #4 Guntersville   0          at #1 Etowah       33       FINAL     

4A

(Region 7)

  • #1 North Jackson    47         vs. #4 Curry  6       FINAL          
  • #2 St. John Paul II     28        vs. #3 Good Hope   62       FINAL         
  • #3 D.A.R.   36          at #2 Northside      30       FINAL      
  • #4 Randolph     8        at #1 Fayette County    26       FINAL        

(Region 8)

  • #1 Brooks    34         vs. #4 Oneonta     43      FINAL      
  • #2 Deshler    21         vs. #3 Anniston      7       FINAL      
  • #3 Central-Florence     14        at #2 Hokes Bluff    38       FINAL        
  • #4 Rogers   21          at #1 Jacksonville       39         FINAL  

3A

(Region 5)

  • #4 Holly Pond   14          at #1 Geraldine    29        FINAL       

(Region 7)

  • #1 Geraldine     29        vs. #4 Holly Pond    14       FINAL        
  • #2 Susan Moore  7           vs. #3 J.B. Pennington   14      FINAL         
  • #3 Pisgah     14        at #2 Midfield     32      FINAL       
  • #4 Plainview     6        at #1 Fultondale    37      FINAL        

(Region 8)

  • #1 Westminster Christian     42      vs. #4 Weaver      27        FINAL     
  • #2 Colbert Heights     0        vs. #3 Saks       56       FINAL     
  • #3 Lauderdale County   6          at #2 Randolph County  53       FINAL          
  • #4 Clements     0        at #1 Piedmont       41      FINAL     

2A

(Region 7)

  • #1 Addison     56        vs. #4 Sulligent   6       FINAL         
  • #2 Red Bay    16         vs. #3 Winston County     14       FINAL       
  • #3 Colbert County   49          at #2 Tarrant    6       FINAL         
  • #4 Sheffield    0         at #1 Aliceville     26      FINAL       

(Region 8)

  • #1 Fyffe    63         vs. #4 Cleveland   0      FINAL         
  • #2 Collinsville    35        vs. #3 Westbrook Christian   21      FINAL        
  • #3 North Sand Mountain    24         at #2 Ranburne    32      FINAL        
  • #4 Cedar Bluff    12         at #1 Ohatchee          47       FINAL  

1A

(Region 7)

  • #1 Falkville    35         vs. #4 Talladega County Central   6       FINAL         
  • #2 R.A Hubbard    14         vs. #3 Winterboro        28       FINAL    
  • #3 Coosa Christian    14        at #2 Donoho     59      FINAL       
  • #4 Decatur Heritage Christian   7          at #1 Spring Garden   40       FINAL        

title

Content Goes Here