North Alabama HS schedule | Playoffs Round 2

These are the pairings for the Alabama High School football playoffs. Round 2 is this Friday night, November 16th and below are all the matchups from around the state.

This week there will NOT be a HS Football scoreboard show on WDRM.

7A 

Lee-Montgomery (7-4) at Auburn (10-1)

McGill-Toolen (9-2) at Central-Phenix City (11-0)

Mountain Brook (9-2) at Hoover (8-3)

Hewitt-Trussville (8-3) at Thompson (9-1)


6A

Saraland (10-1) at Hueytown (9-2)

Opelika (6-4) at Bessemer City (7-4)

Wetumpka (9-2) at Hillcrest Tuscaloosa (6-5)

McAdory (10-1) at Spanish Fort (10-1)

Homewood (9-2) at Gardendale (6-5)

Muscle Shoals (9-2) at Pinson Valley (9-1)

Clay-Chalkville (10-1) at Hartselle (11-0)

Decatur (7-4) at Oxford (9-2)


5A

Jackson (8-3) at Ramsay (10-1)

Bibb County (8-3) at Greenville (9-2)

Demopolis (9-2) at Pleasant Grove (9-2)

Briarwood (9-2) at Vigor (10-1)

Central-Clay County (8-3) at Madison Academy (10-1)

Etowah (11-0) at Center Point (6-5)

Southside Gadsden (7-4) at Jasper (10-1)

East Limestone (9-2) at Mortimer Jordan (10-1)

 

4A

Hillcrest Evergreen (7-4) at Alabama Christian (4-7)

Headland (10-1) at Andalusia (7-4)

Catholic Montgomery (8-3) at American Christian (11-0)

UMS-Wright (10-0) at Trinity (5-6)

Oneonta (8-3) at D.A.R. (8-3)

Jacksonville (11-0) at Good Hope (10-1)

Hokes Bluff (10-1) at North Jackson (11-0)

Deshler (6-5) at Fayette County (9-2)


3A

Flomaton (8-3) at Winfield (11-0)

Thomasville (9-2) at Pike County

Providence Christian (10-1) at St. James (10-1)

Gordo (9-2) at Mobile Christian (9-1)

Midfield (9-1) at Westminster Christian (10-0)

Piedmont (9-2) at J.B. Pennington (6-5)

Randolph County (10-1) at Geraldine (9-2)

Fultondale (9-1) at Saks (9-1) 


2A

Leroy (8-3) at Daleville (6-4)

Luverne (10-1) at Abbeville (10-1)

Highland Home (10-1) at LaFayette (7-3)

Cottage Hill Christian (10-1) at Ariton (8-3)

Fyffe (11-0) at Colbert County (8-3)

Red Bay (9-2) at Ohatchee (10-0)

Ranburne (9-2) at Addison (9-2)

Collinsville (10-1) at Aliceville (9-2)


1A

Marengo (10-1) at Lanett (9-1)

Maplesville (10-1) at Georgiana (10-1)

Elba (8-2) at Linden (10-0)

Wadley (8-2) at St. Lukes (10-1)

Donoho (9-2)  at Mars Hill (10-1)

South Lamar (11-0) at Winterboro (7-3)

Pickens County (7-4) at Falkville (11-0)

Waterloo (9-2) at Spring Garden (10-1)

title

Content Goes Here