All season long we will be posting the schedules and scoreboards for each week's games.
Every Friday night all season long, join Mason Black on 102.1 WDRM (7pm - 12am) for a live scoreboard show recapping the night's action for 75 teams in the listening area. CLICK HERE to listen.
Week 6 | October 4th, 2019
7A
Region 8
Austin------ 21 Sparkman------ 24 Final
Bob Jones------ 21 Grissom------ 2 Final
Florence------ 28 Huntsville------ 23 Final
Grissom------ 2 Bob Jones------ 21 Final
Huntsville------ 23 Florence------ 28 Final
James Clemens------ 62 Gadsden City------ 7 Final
Sparkman------ 24 Austin------ 21 Final
6A
Region 7
Athens------ 31 Cullman------ 17 Final
Columbia------ 0 Hartselle------ 76 Final
Cullman------ 17 Athens------ 31 Final
Decatur------ 13 Muscle Shoals------ 49 Final
Hartselle------ 76 Columbia------ 0 Final
Muscle Shoals------ 49 Decatur------ 13 Final
Region 8
Albertville------ 42 Hazel Green------ 14 Final
Buckhorn------ 21 Mae Jemison------ 35 Final
Fort Payne------ 42 Lee-Huntsville------ 0 Final
Hazel Green------ 14 Albertville------ 42 Final
Lee-Huntsville------ 0 Fort Payne------ 42 Final
Mae Jemison------ 35 Buckhorn------ 21 Final
5A
Region 6
Boaz------ 46 Crossville------ 15 Final
Crossville------ 15 Boaz------ 46 Final
Douglas------ 7 Southside Gadsden------ 42 Final
Sardis------ 10 Alexandria------ 16 Final
Region 7
Russellville------ 22 Lawrence County------ 14 Final
Lawrence County------ 14 Russellville------ 22 Final
Region 8
Arab------ 36 East Limestone------ 14 Final
Ardmore------ 17 Brewer------ 24 Final
Brewer------ 24 Ardmore ------ 17 Final
East Limestone------ 14 Arab------ 36 Final
Guntersville------ 37 Madison Academy------44 Final
Madison Academy------ 44 Guntersville------ 37 Final
Madison County------ 20 Scottsboro------ 7 Final
Scottsboro------ 7 Madison County------ 20 Final
4A
Region 7
DAR------ 21 Randolph------ 7 Final
Danville------ 26 Priceville------ 25 Final
Fairview------ 47 North Jackson------ 7 Final
North Jackson------ 7 Fairview------ 47 Final
Priceville------ 25 Danville------ 26 Final
Randolph School------ 7 DAR------ 21`Final
St. John Paul II------ 49 West Morgan------ 36 Final
West Morgan------ 36 St. John Paul II------ 49 Final
Region 8
Deshler------ 28 Rogers------ 0 Final
Central Florence------ 48 Elkmont------ 13 Final
Elkmont------ 13 Central Florence------ 48 Final
Rogers------ 0 Deshler------ 28 Final
West Limestone------ 45 Wilson------ 12 Final
Wilson------ 12 West Limestone------ 45 Final
3A
Region 7
Brindlee Mountain------ 0 Sylvania------ 51 Final
Geraldine------ 56 Pisgah------ 20 Final
New Hope------ 21 Susan Moore------ 40 Final
Pisgah------ 20 Geraldine------ 56 Final
Sylvania------ 51 Brindlee Mountain------ 0 Final
Region 8
Clements ------ 7 Lauderdale County------ 48 Final
Colbert Heights------ 20 Decatur Heritage Christian------ 26 Final
East Lawrence------ 28 Lexington------ 14 Final
Lauderdale County------ 48 Clements------ 7 Final
Lexington------ 14 East Lawrence------ 28 Final
Westminster Christian Academy------ 55 Phil Campbell------ 6 Final
2A
Region 7
Colbert County------ 12 Addison------ 44 Final
Hatton------ 46 Tanner------ 13 Final
Red Bay------ 30 Sheffield------ 14 Final
Sheffield------ 14 Red Bay------ 30 Final
Tanner------ 7 Hatton------ 46 Final
Region 8
Asbury------ 6 Ider------ 49 Final
Fyffe------ 55 Sand Rock------ 0 Final
Section------ 7 Collinsville------ 41 Final
1A
Region 7
Decatur Heritage Christian------ 26 Colbert Heights------ 20 Final
Falkville------ 62 Coosa Christian------ 26 Final
R.A. Hubbard------ 43 Gayelsville - 8 Final
Woodville------ 7 Valley Head------ 29 Final